+420 491 512 251

Zimní údržba města a okolí

zimní údržbaPřed pár dny jsme se těšili z babího léta a téměř letních teplot a dnes, o pár dnů později, padají první sněhové vločky. Pro toto roční období nic zvláštního, i tak pro mnohé přišla zima nečekaně ☺

V pondělí 19.11. vyjeli první posypové vozy i z polických technických služeb. Na nadcházející zimu jsme připraveni. Na skladě máme 80t štěrku a 55t písku. Připravena je i posypová sůl. Protože žijeme v chráněné krajinné oblasti, tak sůl na posyp komunikací zde používáme pouze v mimořádných případech, když je vyhlášen kalamitní stav. Poté se přisypává do písku.

Připravené jsou i stroje. Traktor Zetor Proxima, který slouží k vyhrnování sněhu ze silnic, stroj Ladog a malotraktor Hinomoto, které používáme především k vyhrnování chodníků. Dále máme k dispozici Multikáru se sypačem a několik sněhových fréz.

A kdy vyjíždíme vyhrnovat ( sypat )? Nejpozději do 30ti minut vždy, když napadne více jak 5 cm sněhu nebo pokud nastala horší sjízdnost komunikací - např. ledovka.

Pracujeme podle tzn. Plánu zimní údržby, který pravidelně schvaluje Rada města. Po schválení bude umístěn na stránkách TS.

Přes všechnu připravenost a snahu nejsme schopni zajistit sjízdnost a hlavně schůdnost všech komunikací a chodníků tak, aby byly zcela bezpečné. Proto žádáme Vás, občany, aby jste i vy dbali zvýšené opatrnosti a přizpůsobili chůzi a vaši obuv stavu komunikace. Aby ta sněhová nadílka byla především pro radost a ne pro zlost.

                                                                                           Pěkné zimní dny přejí pracovníci TS

Zpět