+420 491 512 251

Podzim

podzimAni v tomto podzimní období naši pracovníci nezahálejí a kromě pravidelných každodenních povinností pracují hlavně na zazimování zařízení, které máme v naší správě. Během října tak pracovníci zazimovali sociálních zařízení u Hlavňovského rybníka a postarali se o zazimování koupaliště, kde bylo potřeba částečně vypustit vodu z bazénu, naistalovat polystyrenové plováky, které zabrání v zimě případnému popraskání bazénu. Vypnuli a odmontovali technologie, kterým by ublížil mráz a jiné potřebnosti, které je před zimou potřeba provést.

S přibývajícími sychravými dny roste množství spadaného listí a ještě zelené travnaté plochy jsou tak přikryty barevnou peřinou listí. S jeho úklidem na městských plochách začali zaměstnanci polických technických služeb již na začátku října. Toto podzimní vyhrabávání je naplánováno až do konce listopadu. Listí, které kromě nepořádku v ulicích způsobuje i ucpávání okapů či kanalizace je odváženo do městské kompostárny, kde z něj a dalšího biologicky rozložitelného odpadu vzniká kompost. Se sběrem listí probíhá i poslední sečení travnatých ploch především ve středu města.

Počasí přeje i drobným opravám na komunikacích. Pracovníci TS vyspravili pomocí Infrasetu část silnice v Hlavňově, v Polici na sídlišti nebo opravili úsek na autobusovém nádraží, kde nedávno shořel autobus a silnice zůstala poničená. V průběhu listopadu budou postupně svážet lavičky z městských prostranství do areálu technických služeb k uskladnění. A pomalu se začneme připravovat na první sněhovou nadílku a vánoční zdobení města  ….

                                                                Pěkné podzimní dny přejí pracovníci TS

Zpět