+420 491 512 251

Koupaliště 2018

Další sezóna je za námi. I přes počáteční technické potíže, které nás donutili otevřít o 3 dny později než bylo původně plánováno, se sezóna povedla. 

Přálo nám počasí. Koupací sezóna je v našem regionu velmi krátká, v podstatě jde o dobu prázdnin. Než se otevřou brány koupaliště pro návštěvníky, musí pracovníci technických služeb provést pravidelnou údržbu. Z ní nejvíce času zabere oprava velkého bazénu, kde se vyměňují opadané kachličky. Tyto nutné opravy brání dřívějšímu otevření. Pevně věříme, že pokud by došlo k rekonstrukci velkého bazénu, výrazně by se zkrátila doba údržby a sezóna, pokud by počasí přálo, by mohla začínat dříve.

Přestože počasí přeje i nadále, ukončili jsme sezónu ke 4. 9. 2018. Během studených nocí voda rychle chladne a potom už se nestačí dostatečně ohřát. V současné době se pohybuje okolo 15st. C.

Pár čísel pro zajímavost:

-    celková letošní návštěvnost: 14 201 návštěvníků

-    nejvyšší denní návštěvnost: středa 1. 8. – 830 návštěvníků

-    nejvyšší naměřená teplota vody: 24st. C

-    nejčastěji prodávaný typ vstupenky je „dospělý od 13ti hodin“ ( z celkové tržby tato položka činí 22,1% )

-     jen 15x jsme museli koupaliště během sezóny nechat zavřené z důvodu špatného počasí ( červenec – 9x, srpen – 6x )

-     60l vody je množství, které je nutné doplnit na hlavu návštěvníka podle hygienických předpisů  ….. ( ve dnech, kdy byla nejvyšší návštěvnost je to až 50 000l vody! )

-      nespočet plaveckých brýlí, ručníků a jiných věcí, které návštěvníci na koupališti zapomněli

-      cca 20 pracovníků koupaliště se stará o to, aby se Vám na koupališti líbilo, voda byla čistá, tráva posekaná, sociální zařízení uklizená, jídlo dobré … 

Pokladní, strojníci, plavčíci, uklízečka, obsluha občerstvení….ti všichni zaměstnanci TS pro Vás zajišťovali každodenní chod koupaliště. Děkujeme a těšíme se napřesrok.:-)

                                                                                                                 Pracovníci TS